9. mars 2011 arrangerer Bygdeforskning, sammen med Mære landbruksskole og Fylkesmannen i Nord-Trøndelag en samling på temaet bioenergi. Målgruppen for konferansen er alle som er opptatt av bioenergi – som forretningsidé, alternativ i energiforsyningen eller på andre måter. Konferansen er nå åpen for påmelding.

Konferansen belyser ulike spørsmål knyttet til bioenergi:

– Er det økonomi i lokal forsyning av biovarme?
– Har kommunene noen rolle?
– Hva skjer innen skogindustrien?
– Kan situasjonen i Norge og Sverige sammenlignes?
– Hvordan vil utviklingen bli fremover og hva vil kreves?
– Hva kan gjøres?

Konferansen er en del av forskningsprosjektet ”Bioenergi og forsyningskjeder” som ledes av Norsk senter for bygdeforskning i Trondheim i samarbeid med bl.a. fylkesmennene i Nord-Trøndelag, Hedmark og Møre og Romsdal. Prosjektet er finansiert av Norges forskningsråd og Forskningsmidler over Jordbruksavtalen.

Påmelding skjer til Mære landbruksskole. Navn på websiden: www.maere.no. Gå inn på “Kurs og konferanser”, bioenergi.

Nærmere informasjon og påmelding – se program. 
Dato: 18.02.2011

Vil du vite mer?

Ta kontakt med oss så hjelper vi deg, enten det er å komme i direkte kontakt med ansatte eller finne annen relevant informasjon.

  • Dette feltet er for valideringsformål og skal stå uendret.